Tietoa areenasta

Kansainvälistä tunnelmaa sykkivä Nokia Arena avaa elämysten uuden aikakauden. Aivan kaupungin ydinkeskustaan joulukuussa 2021 valmistuva elämyskeskus on harvinaisuus koko Euroopassa. Jopa 15 000 katsojapaikkaa tarjoava areena, huippuluokan hotelli, kansainvälinen kasino, laajat konferenssi- ja kokouspalvelut sekä lukuisat ravintolat nivoutuvat yhteen myös ennennäkemättömänä digitaalisena kokemuksena.

Seuraa Nokia Arenaa sosiaalisessa mediassa

Tule mukaan elämysten eturiviin ja käytä hashtagia #nokiaarena

Ykkösketjun kumppanit

Nokia Arena on elämysten erikoisosaajien huipputilaisuus. Areenanpalveluista ja tapahtumatarjonnasta vastaavat Suomen johtavat toimijat.

Aitiot

Nokia Arenan monikäyttöiset aitiot sopivat erilaisiin tilaisuuksiin ja eri kokoisille ryhmille.

Ota yhteyttä

Koskeeko asiasi areenalle tarjottavia palveluita, tuotteita tai esimerkiksi mediatilaa? Näissä tapauksissa ja yleisissä areenaan liittyvissä tiedusteluissa lähetäthän meille sähköpostia alla olevaan osoitteeseen. Sähköpostia luetaan päivittäin ja sieltä tiedustelut ohjautuvat suoraan oikeille henkilöille vastattaviksi.

Yhteystiedot

Käyntiosoite:

Nokia Arena
Kansikatu 3,
33100 Tampere

Nokia Arena, myynti & markkinointi
Elina Tikkakoski, myyntijohtaja
elina.tikkakoski@areenatampere.fi
+358 50 321 4640

Nokia Arena
Eini Inha, myyntikoordinaattori
eini.inha@areenatampere.fi
+358 40 664 3100

Nokia Arena, digitaalinen liiketoiminta
Jussi Maaniitty, digitaalisen liiketoiminnan päällikkö
jussi.maaniitty@areenatampere.fi
+358 50 511 7668

Nokia Arena, tuotanto
Alex Regan, tuotantopäällikkö
alex.regan@areenatampere.fi

+358 50 551 1530

Nokia Arena, kiinteistöt ja turvallisuus
Jani Helenius, kiinteistö- ja turvallisuuspäällikkö
jani.helenius@areenatampere.fi
+358 50 550 9917

Nokia Arena, areenamestari
Eric Salmela
eric.salmela@areenatampere.fi
+358 50 367 1188

Nokia Arena
Marko Hurme, toimitusjohtaja
marko.hurme@areenatampere.fi
+358 40 552 3823

Nokia Arena

Sami-Petteri Rajala, business controller
sami-petteri.rajala@areenatampere.fi
+358 40 671 4257

Aitiopalvelut: aitiopalvelut@noho.fi
Ravintolapalvelut:  myynti.arena@noho.fi

 

Nokia Arenan omistajat

Nokia Arenan omistavat LähiTapiola, OP, Ilmarinen, SRV sekä Tampereen kaupunki.