Yhteystiedot

NOKIA ARENA
info@areenatampere.fi

Osoite
Nokia Arena sijaitsee osoitteessa Kansikatu 3, 33100 Tampere

Lippuja koskevat tiedustelut
lippu.fi
0600 900 900
(2,00 €/min+pvm)
ma-la klo 9-19
Poikkeukset pyhinä mahdollisia

Löytötavarat
Pirkanmaan Löytötavaratoimisto
0600 300 758 (alk. 2,18€/min+mpm/pvm)

Aitiotarjoilut:
aitiopalvelut@noho.fi
010 318 4633

Ravintolapalvelut:  
myynti.arena@noho.fi
010 318 4635

Tilavaraukset
sales@areenatampere.fi

Mainostilojen myynti
Jani Lepistö
jani.lepisto@outshine.fi
+358 50 560 8425

Aition varaaminen kotisivuilta ja aitiolippujen tilaaminen

aitiopalvelu@lippu.fi
0600 413 147
ma-pe klo 9-16, tapahtumapäivinä tapahtuman alkuun asti

Viikonloppuisin 2 h ennen tapahtumaa tapahtuman alkuun asti

Muun henkilökunnan yhteystiedot

Nokia Arena, suurtapahtumien myynti & markkinointi
Elina Tikkakoski
Myyntijohtaja
elina.tikkakoski@areenatampere.fi
+358 50 321 4640

Nokia Arena, Myynnin ja tuotannon assistentti
Maarit Kytölä, Assistentti
maarit.kytola@areenatampere.fi
+358 50 536 9192

Nokia Arena, aitiomyynti
Eini Inha
Key Account Manager
eini.inha@areenatampere.fi
+358 40 664 3100

Nokia Arena, yritystilaisuudet & kokoustilat, harjoitushallin jäävaraukset
Eveliina Kuivajärvi
Key Account Manager
eveliina.kuivajarvi@areenatampere.fi
+358 50 345 1011

Nokia Arena, digitaalinen liiketoiminta
Jussi Maaniitty
Digitaalisen liiketoiminnan päällikkö
jussi.maaniitty@areenatampere.fi
+358 50 511 7668

Nokia Arena, tapahtumatuotanto
Alex Regan
Tuotantopäällikkö
alex.regan@areenatampere.fi
+358 50 551 1530

Nokia Arena, kiinteistöt ja turvallisuus
Jani Helenius
Kiinteistö- ja turvallisuuspäällikkö
jani.helenius@areenatampere.fi
+358 50 550 9917

Nokia Arena, kiinteistöhuolto
Eric Salmela
Areenamestari
eric.salmela@areenatampere.fi
+358 50 367 1188

Nokia Arena, hallinto
Sami-Petteri Rajala
Business controller
sami-petteri.rajala@areenatampere.fi
+358 40 671 4257

Nokia Arena, hallinto
Marko Hurme
Toimitusjohtaja
marko.hurme@areenatampere.fi
+358 40 552 3823

Medialle

Lehdistötiedotteet, mediakortti ja materiaalipankki toimittajille ja muille median edustajille.

Nokia Arenan omistajat

Tampereen Kannen areenan (Nokia Arenan) omistavat LähiTapiola, OP, Ilmarinen, SRV sekä Tampereen kaupunki.