AVI:n määräämät koronarajoitukset jatkuvat. Lue lisää

Yhteystiedot

NOKIA ARENA
info@areenatampere.fi

Osoite
Nokia Arena sijaitsee osoitteessa Kansikatu 3, 33100 Tampere

Lippuja koskevat tiedustelut
lippu.fi
0600 900 900
(2,00 €/min+pvm)
ma-la klo 9-19
Poikkeukset pyhinä mahdollisia

Löytötavarat
Pirkanmaan Löytötavaratoimisto
0600 300 758 (alk. 2,18€/min+mpm/pvm)

Aitiopalvelut:
aitiopalvelut@noho.fi
Ravintolapalvelut:  
myynti.arena@noho.fi

Tilavaraukset
sales@areenatampere.fi

Muun henkilökunnan yhteystiedot

Nokia Arena, tapahtumatilojen myynti & markkinointi
Elina Tikkakoski, myyntijohtaja
elina.tikkakoski@areenatampere.fi
+358 50 321 4640

Nokia Arena
Eini Inha, Key Account Manager
eini.inha@areenatampere.fi
+358 40 664 3100

Nokia Arena, digitaalinen liiketoiminta
Jussi Maaniitty, digitaalisen liiketoiminnan päällikkö
jussi.maaniitty@areenatampere.fi
+358 50 511 7668

Nokia Arena, tuotanto
Alex Regan, tuotantopäällikkö
alex.regan@areenatampere.fi
+358 50 551 1530

Nokia Arena, kiinteistöt ja turvallisuus
Jani Helenius, kiinteistö- ja turvallisuuspäällikkö
jani.helenius@areenatampere.fi
+358 50 550 9917

Nokia Arena, areenamestari
Eric Salmela
eric.salmela@areenatampere.fi
+358 50 367 1188

Nokia Arena
Marko Hurme, toimitusjohtaja
marko.hurme@areenatampere.fi
+358 40 552 3823

Nokia Arena
Sami-Petteri Rajala, business controller
sami-petteri.rajala@areenatampere.fi
+358 40 671 4257

Medialle

Lehdistötiedotteet, mediakortti ja materiaalipankki toimittajille ja muille median edustajille.

Nokia Arenan omistajat

Tampereen Kannen areenan omistavat LähiTapiola, OP, Ilmarinen, SRV sekä Tampereen kaupunki.